Dbanie o skórę twarzy – trądzik

Zaskórniki, wypryski, czerwone plamki – występują nawet u dorosłych kobiet po 35. roku życia. Popularny trądzik jest reakcją dojrzewającego organizmu na istotne zmiany w układzie hormonalnym. W przypadku gdy utrzymuje się zbyt długo najlepiej udać się po poradę do dobrego dermatologa. Niekiedy takie objawy skórne (razem ze swędzeniem, pieczeniem) mogą być reakcją na nietolerancję pokarmową. Nie tylko np. na pomidora, ale także na farmaceutyki czy produkty kosmetyczne.

Pielęgnowanie skóry twarzy opiera się w pierwszej kolejności na oczyszczaniu. Skóra na twarzy każdego dnia jest wystawiana na szkodliwe działanie promieni słonecznych, trujących pyłów, substancji chemicznych itp. Należy koniecznie pozbyć się tego wszystkiego przy pomocy żelu do czyszczenia twarzy, tonikiem lub płynem do demakijażu. Pamiętajmy, by stosować kremy z filtrem uv. Cerę trzeba nimi smarować tak samo w upalne letnie dni, jak i w zimowe poranki. Promienie słoneczne w nadmiernej ilości uszkadzają naszą skórę, a negatywnymi efektami mogą być: przyspieszone starzenie się skóry, zwiększona ilość zmarszczek, suchość, a nawet zmiany, które mogą okazać się rakowe.

Posiadaczki cery przetłuszczającej się z trądzikiem muszą sięgać po profesjonalne specyfiki np. te z apteki bez recepty – Acne Derm, Skinoren (droższa wersja, działanie praktycznie takie samo) czy na receptę – Davercin. Przy uporczywym, bolącym trądziku (grudkowo – krostkowym) trzeba przemyśleć razem z dermatologiem stosowanie antybiotyków (do stosowania w małych dawkach).