Jak schudnąć?

Nie potrzebujemy drastycznych diet i olimpijskiego wysiłku, żeby zrzucić zbędne kilogramy. Niezbędna jest motywacja i trwanie w swoich założeniach, a prędzej bądź trochę później zobaczymy efekty swoich starań.

Jak zrewidować, czy nasza waga jest odpowiednia?
W celu sprawdzenia wagi pomocny jest nam kalkulator bmi- wpisujemy w nim nasz wzrost i masę, a on oblicza czy mamy niedowagę, wagę prawidłową, nadwagę, czy I lub II stopień otyłości. Należy liczyć się z tym, że o ile u osób prowadzących umiarkowaną aktywność fizyczną wynik z kalkulatora będzie miarodajny, to ci, którzy są aktywni i mają masę mięśniową nie powinni specjalnie zawierzać kalkulatorowi bmi. Z jakiego powodu? Gdyż jedyne co on rewiduje to waga- a chodzi o to ile mamy % tkanki tłuszczowej i mięśni.

Dieta
Kiedy okaże się, że mamy znaczną nadwagę, albo wręcz otyłość, powinno się podjąć właściwe działanie. Po pierwsze dieta zdrowa! Nieprzetworzona żywność, dostarczanie organizmowi wszystkich wymaganych składników odżywczych, minerałów i witamin, a także odpowiednie nawodnienie. Wystarczy tych kilka nietrudnych kroków, by schudnąć i czuć się zdrowszym każdego dnia. Nie traktujmy diety jak zła koniecznego, tylko jak ważną zmianę w naszym życiu- nie na trochę, tylko na zawsze. Jedzmy to, co nam smakuje, nie zmuszajmy się do potraw, które zupełnie nam nie pasują- w ten sposób zdrowe jedzenie szybko przestanie nas interesować. Szukajmy zamienników naszych ulubionych posiłków, podejmujmy ryzyko i odszukujmy nowe smaki- ci, którzy mówią, że zdrowe odżywianie jest nijakie i bez smaku, prawdopodobnie nigdy nie eksperymentowali w kuchni.

Czas skończyć z przekonaniem, że zdrowe potrawy i wysiłek fizyczny to coś nieprzyjemnego. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Gdy nasz organizm dostaje to, czego potrzebuje lepiej funkcjonuje, co też natychmiast odczuwamy. Do tego po ćwiczeniach w szybkim tempie poczujemy się szczęśliwi i zrelaksowani, jedyne co musimy uczynić to po prostu przestać wyszukiwać wymówek i podjąć próbę. Z całą pewnością nic na tym nie stracimy, a zyskać możemy doprawdy bardzo wiele.