Jak zacząć zdrowy styl życia?

Zdrowy styl życia to nie tylko świetne samopoczucie, piękna figura, ale także profilaktyka! Warto zadbać o swój organizm i uniknąć multum chorób cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero zaczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i redukcja masy kojarzą się niedobrze. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się wiele wydarzyć- co więcej gwarantujemy, że będzie doprawdy pysznie.

Początkowy krok
Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać etapami. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym nawykiem. Możemy zacząć od ograniczania spożywania cukru, czy smażonych potraw. Z każdym następnym tygodniem możemy posunąć się dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W ten sposób przeprowadzona rewolucja ma ogromne szanse aby się udać. Znacznie większe niż ta dokonana za sprawą jednorazowego porywu, kiedy to właściwie z dnia na dzień zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i wysiłek fizyczny
Połączenie prawidłowego odżywiania i wysiłku fizycznego to metoda na kondycję i samopoczucie. Specjaliści polecają każdego dnia pół godziny aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, bieganie, basen, siłownia, joga- grunt, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie uczynić to niewłaściwie się odżywiać i nie mieć w ogóle ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najmniejsze działania będą sprawiały nam znaczne trudności, a przecież wszyscy chcemy żyć długo i to w pełnym zdrowiu. Już dziś możemy o to zadbać, wystarczy tylko świadome odżywianie się i wysiłek fizyczny. To tak naprawdę bardzo niedużo i każdy z nas jest w stanie wprowadzić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co zaplanowaliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to odwdzięczy się – i to szybciej niż myślimy!