Sporty w plenerze

Siłownie są miejscem, gdzie zostawiamy swoje kilogramy oraz wylewamy siódme poty. Wiele osób jednak odczuwa niechęć przed pójściem na siłownię, z tego powodu decydujemy się na uprawianie sportów w plenerze. Cieszymy się z ładnej pogody, podziwiamy widoki oraz staramy się zrzucić parę kilo. Najpopularniejszym sportem jest bieganie oraz jazda na rowerze. Biegać możemy zawsze i wszędzie, nie kosztuje nas to nic, no może oprócz pary wygodnych butów, które zapewnią nam doskonałą amortyzację. Bez tego początkowi biegacze mogą mieć problemy z kręgosłupem oraz z bólem kostek i śródstopia.

Porządne buty starczają na parę sezonów biegania. Niektórzy amatorzy joggingu preferują dodatkowo szereg aplikacji, które pomagają im mierzyć tętno, prędkość, ilość kilometrów, które udało im się przebiec i czas. Nie jest to niezbędne, ale faktycznie bardzo umila wysiłek fizyczny oraz sprawia, że przyjemniej spędzamy czas wolny. Możemy za pomocą gadżetów obserwować nasz postęp oraz trasę, którą przemierzamy. Fajnym pomysłem jest też rywalizacja między znajomymi, którzy korzystają z tego typu aplikacji. Dlatego warto pobrać sobie aplikację i cieszyć się z jej funkcji. Bieganie po lesie może być dla nas wspaniałą zabawą, ale musimy uważać na to, w jakich miejscach biegamy i co mamy pod nogami. Korzenie drzew mogą stać się przyczyną problemów z uśmiechem, dlatego lepiej wybrać się na bieganie po specjalnych ścieżkach dla biegaczy. Musimy pamiętać, że kiedy biegamy w lecie powinniśmy mieć ze sobą zawsze butelkę z wodą, nie ma nic gorszego niż wzmożone pragnienie, kiedy nie mamy dostępu do wody mineralnej. Są osoby, które biegają z plecakiem, w którym mają najpotrzebniejsze rzeczy, są to zazwyczaj osoby, które trenują przed maratonami i wybierają się na długie przebieżki. Plecaki dla biegaczy są bardzo wygodne, ściśle przylegają do ciała i są niezwykle lekkie i przepuszczalne.

Jazda na rolkach też jest świetną rozrywką, poza tym doskonale rzeźbi nasze ciało. Po pewnym czasie regularnej jazdy możemy zauważyć, że nasze uda są smuklejsze, pupa podniesiona. Znika też uporczywy cellulit, na którego nie działały żadne cudowne kremy i preparaty. Dodatkowo musimy pamiętać, że sport to zdrowie. Jeździmy zawsze w ochraniaczach na kolanach, nieważne ile mamy lat i jak pewnie czujemy się w butach na kółkach, jest to absolutna konieczność, która chronią nasze rzepki oraz więzadła krzyżowe przed zerwaniem i uszkodzeniem. Dodatkowo możemy mieć też ochraniacze na nadgarstki oraz kask na głowę. Z kasku wiele osób rezygnuje, zwłaszcza podczas jazdy w lecie, gdzie temperatura daje się we znaki. Możemy też jeździć na rowerze. Jazda na dwóch kółkach to świetny sposób na zwiedzanie świata, możemy wybrać się na wakacje i spakować ze sobą rower. Fajnie jeździ się po parkach oraz rezerwatach, gdzie wyznaczone są specjalne  ścieżki rowerowe, które prowadzą przez łąki, lasy oraz przez inne piękne zakątki przyrody. Na rowerze bardzo szybko mija czas. Siłownia jest dobrą alternatywą w czasie zimy, kiedy wyjście na świeże powietrze jest niemożliwe.