Szczupło, szczuplej, jeszcze szczuplej

Marzeniem niemal każdej z nas jest wyglądać zawsze promiennie, młodziej niż w rzeczywistości oraz mieć proporcjonalną figurę. Przychodzi moment w życiu niemal każdej dziewczyny, gdy rozpoczyna się zastanawiać nad tym jak można zrzucić zbędne kilogramy. Czasem możemy odnieść wrażenie, że zaczynamy popadać w pewien obłęd na punkcie wyglądu oraz sylwetki. Jesteśmy zasypywani rozmaitymi fotografiami z cudownie wystylizowanymi gwiazdami, bohaterkami z pierwszych stron gazet czy piosenkarkami.

Nie dziwi zatem fakt, że zdecydowana większość dziewcząt oraz kobiet nie nie jest zadowolona ze swojego wyglądu oraz na każdym kroku myślą jak mogą zrzucić zbędne kilogramy. Istnieje pewna presja społeczeństwa, aby prezentować się idealnie oraz zawsze wciskać się w rozmiar XS, lub chociażby S. Żaden większy rozmiar nie wchodzi w rachubę. Nastolatki nie mające uporządkowanego spojrzenia na rzeczywistość oraz nieakceptujące swojego wizerunku są przede wszystkim podatne na wszelkie przekazy manipulacyjne pochodzące z reklam specyfików na schudnięcie. Na każdym kroku widać napisy typu: jak zrzucić zbędne kilogramy szybko, jak schudnąć w dwa tygodnie, jaką metodą stracić niepotrzebne kilogramy bez efektu jojo. Można w ten sposób wyszczególniać i wyszczególniać. Do tych wszystkich kampanii reklamowych trzeba by było dopisać hasło: jak można schudnąć bezpiecznie?

W samym odchudzaniu nie ma niczego negatywnego. Ważne, aby to robić z głową oraz najlepiej pod czujnym okiem specjalisty, Równie ważkie jest to, żeby wszystkie nastolatki oraz kobiety zdawały sobie sprawę tego, że idealne ciało nie istnieje, a kilka zbędnych kilogramów jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a ewentualnie może dodać trochę uroku. Wszystkie kampanie typu w jaki sposób można schudnąć powinny być skierowane wyłącznie do osób walczących z prawdziwą nadwagą, które muszą schudnąć, aby nie tylko poczuć się lepiej, ale przede wszystkim, aby uratowały swoje zdrowie oraz życie.