W jaki sposób być szczupłym i nie przymierać głodem

Poszukując w czeluściach internetu informacji na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie informacji, że już sami nie wiemy, komu wierzyć. Kuszą też atrakcyjne reklamy środków wspomagających usuwanie tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych diet mających działać fenomenalnie. Komu więc wierzyć?

Najlepiej własnemu ciału! Jak schudnąć – najlepiej jedząc. Racjonalna dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm przyśpieszy metabolizm. Mitem jest zakaz jedzenia po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka zdecydowanie później. Nie powinno się natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszej diety powinniśmy dołączyć dużo warzyw, a także owoców, np. pod postacią sałatek albo shake’ów. Produkty pszenne między innymi: pieczywo i makaron zastąpmy wyrobami z pełnego zboża, a tłuste, smażone mięsa gotowanymi na parze drobiem i rybami.

Słuchajmy swoich rzeczywistych pragnień – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to oznacza, że naszemu organizmowi brakuje pewnych składników. Np. chęć na czekoladę zupełnie nie musi być tożsamym z tym, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Należy znaleźć wtedy odżywczy substytut obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby posiadać atrakcyjną i zdrową budowę ciała nie trzeba wiecznie się głodzić, a jedynie przyswoić podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.