W jaki sposób dowiedzieć się jaki jest wskaźnik masy ciała?

W momencie gdy podejmiesz decyzję o tym aby zmienić swój dotychczasowy sposób funkcjonowania na bardziej zdrowy, z całą pewnością pragnęłabyś wiedzieć jakim sposobem możesz oszacować obecny stan Twojego organizmu. Jeżeli na przykład nigdy nie należałaś do towarzystwa nazbyt chudych ludzi a wręcz przeciwnie, zdarzyło Ci się borykać ze zbędnymi kilogramami, warto żebyś określiła swój wskaźnik body mass index.
Czym jest BMI? Body Mass Index, czyli inaczej wskaźnik masy ciała to bardzo intuicyjne narzędzie, które w niezwykle szybki sposób pozwoli Ci dowiedzieć się, w którym punkcie znajdujesz się na kontinuum rozciągającym się pomiędzy skalami niedowaga – nadwaga 3 stopnia.

Jak można poznać BMI? Masz możliwość poznać je samodzielnie albo za pomocą kalkulatorów wskaźnika masy ciała jakie są dostępne w Internecie. Wystarczy, iż posiadasz dane dotyczące swojej wagi określonej w kilogramach oraz wzrostu wyrażonego w metrach. Jedyne, co musisz zrobić, to dzielenie wagi ciała (w kilogramach) przez wzrost ( wyrażony w metrach) podniesiony do kwadratu, a wynik, jaki otrzymasz to właśnie wskaźnik masy ciała który informuje o tym, czy masa Twojego organizmy jest właściwa w stosunku do Twojego wzrostu. Jest to bardzo funkcjonalne narzędzie, które znacznie ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów.

Musisz jednak pamiętać o tym, że rezultat wskazany przez kalkulator internetowy nie zastąpi sprawdzonej informacji o jakości Twojego organizmu, gdyż pomiar BMI nie uwzględnia licznych pobocznych czynników, które mogą na niego w różnorodny sposób wpływać. Klasyfikacja następuje tu tylko na podstawie obliczenia stosunku wagi ciała do wzrostu, która to informacja, choć przydatna, niezmiernie często bywa nie do końca niewystarczająca.