Moda i odchudzanie

Chcemy ładnie wyglądać i dobrze zjeść. Czasem te dwie zachcianki eliminują się. Dobrze, że istnieje odzież XXL, która rozwiązuje sprawę, ale uroda nie daje się oszukać. Potrzebne jest odchudzanie.

Nie wszyscy od razu musimy rzucać się na diety lub gnać do siłowni. Często, to tylko nam się wydaje, że jest z naszym ciałem coś nie w porządku. Warto spojrzeć na siebie obiektywnie i rzeczowo ocenić sytuację. Czasem rzeczywiście wystarczy odpowiedni ubiór i już czujemy się fantastycznie. W odzież XXL powinny ubierać się osoby, które mają dużą nadwagę i źle się z tym czują. Uroda jednak to nie zawsze szczupłe ciało. Wiemy, że pięknego ciała — nigdy dość i odchudzanie nie zawsze jest konieczne. Wiadomo jednak, że prawidłowe odżywianie się, jeszcze nie zrobiło komukolwiek krzywdy. Nie znaczy to, że należy się umartwiać i głodować. Jedzmy z umiarem i kontrolujmy swoje ciało, bo sami wiemy o nim wystarczająco dużo, by to zadziałało.

Jeśli chodzi o ubiór, to niestety zdarzają się często karygodne kombinacje, które na siebie zakładamy. Jak można wychodzić z domu w samych legginsach, obcisłym, białym golfie i kamizelce nad pępek ?!

A niestety te i podobne kombinacje zdarzają się coraz częściej. Jeśli chcemy ubierać się modnie i gustownie, musimy pamiętać o tym — jak wyglądamy. Byle jak ubrani możemy paradować w domu, jeśli oczywiści nie przeszkadza to domownikom. Często ludzie, którzy narzekają na swoją tuszę, ubierają się fatalnie. Zamiast zatuszować obfite kształty — uwypuklają je. Kobiety zapomniały już o tym, że najładniej prezentują się w sukienkach i spódnicach. W spodniach oczywiście jak najbardziej można chodzić, ale nie znaczy to, że jest tu ubiór dla wszystkich pań.

Strój powinien podkreślać urodę, a jeśli jej nie ma — dodawać jej

Uroda, urodą, ale najważniejsze jest to, żebyśmy czuli się swobodnie. Nieskrępowane ruchy, którymi możemy swobodnie dysponować, nie zmęczą nas. Jeśli będziemy poruszać się z gracją i nie ociężale, wtedy postrzeganie nas przez inne osoby nie przyniesie nam ujmy.

Jeśli zaś chodzi o odchudzanie, to nie powinno ono nas męczyć, bo przyniesie zły skutek. Będziemy stale myśleć o tym, czy to akurat mogę zjeść i w jakich ilościach. W przypadku, gdy jedliśmy zbyt dużo — zmniejszmy ilość, ale nie szokująco. Gdy jedliśmy za tłusto — zmniejszamy jego ilość. Ważna jest również umiejętność łączenia pokarmów. Dużą rolę w odchudzaniu odgrywa spożywanie płynów. Czasem jest ich za dużo i nieciekawej jakości. Odżywiajmy się zdrowo i systematycznie, a na pewno nie wpłynie to na nas niekorzystnie. Nie zapominajmy również u ruchu. Nie wszędzie trzeba dojechać samochodem. Na niewielkie zakupy powinniśmy wybierać się pieszo, często chodzić na spacery, jeździć na rowerze, a może nawet i biegać. Nie przesadzajmy również i w tej sprawie. Umiar jest wszędzie dobrze widziany.

Dobrze ubrani, wysportowani i nienajedzeni przesadnie z radością zauważymy, że nasze samopoczucie jest wyśmienite i że warto pielęgnować ten styl życia.

Dobre samopoczucie to potencjalnie długie i ciekawe życie.