Jak zwalczać cellulit?

Cellulit to przypadłość, która jest kłopotliwa głównie ze względów estetycznych. Wprawdzie czasami może pojawić się ból, aczkolwiek zdarza się to rzadko i najczęściej jest on niewielki. Mimo wszystko, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

Jak pozbyć się cellulitu?
Należy pamiętać, iż cellulit to problem, który powstaje przez kilka lat. W związku z tym, nie jest możliwe, by go usunąć od razu. Na rynku są wprawdzie specjalistyczne zabiegi, redukujące lub też usuwające go, aczkolwiek one również nie działają natychmiast. Aby zabieg pomógł, należy powtórzyć go wielokrotnie. Po pierwsze jest to męczące, a czasami także bolesne, a po drugie, związane jest z dość sporym wydatkiem. Dlatego też, przed tym, jak postanowimy skorzystać z zabiegu, warto poznać alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe metody na cellulit
Istnieje wiele sposobów na cellulit, które wykorzystać można w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najbardziej efektywnych jest wcieranie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać po zanużeniu się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a na dodatek bardzo tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna z ciepłą wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest efektywna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w masowanym miejscu krąży znacznie szybciej, dzięki czemu cellulit staje się coraz mniej widoczny.

Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest zbliżona do tej, która wykorzystuje sól, jednak w tym przypadku „zabieg” jest trochę bardziej skomplikowany, bowiem wykorzystuje się więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, należy zmieszać z miodem, a do tego poleca się dodać też olej winogronowy a także masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko zwilżyć, a później wmasować w nią otrzymaną substancję.

Ponadto, w usuwaniu cellulitu przydatne mogą być fusy kawowe. Fusy wciera się w skórę razem z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, sprawia, że skóra staje się o wiele gładsza.

Ponadto, istnieją również inne, nieco mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne może być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Co prawda nie jest to zbyt przyjemne, jednak naprawdę warto się przełamać, aby zlikwidować cellulit. Dobrym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który trzeba wykonywać regularnie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się przykładowo rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.

Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednak wytrwałość i determinacja zwykle prowadzą do sukcesu.