Najważniejsze są optymalne proporcje

Aktualnie coraz łatwiej jesteśmy w stanie dostrzec, że kobiety zaczynają mieć obsesję na punkcie stałego odchudzania. Pożądają być coraz szczuplejsze, coraz chudsze. Na serwisach społecznościowych wklejają swoje zdjęcia z początku odchudzania oraz pozostałych kroków. Prezentują zestawy ćwiczeń i wymagające diety, jakie mają pomóc im zdobyć dobrą wagę.

Wszak, w tym wszystkim, dużo kobiet zapomina, iż nie sama masa jest najistotniejsza, lecz jej relacje do wzrostu. Ważny jest tak zwany współczynnik BMI, jaki informuje o tym, czy kobieta rzeczywiście posiada nadwagę, albo może mieści się obecnie w granicach normy. Sama bowiem informacja, że osoba waży pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt kilo, o niczym wciąż nie mówi. Istotne, ile posiada ona wzrostu.

Dopiero jeśli wskaźnik mówi, że mamy do czynienia z otyłością bądź nadwagą, konieczna zaczyna być dieta, bądź ćwiczenia. Jak wskaźnik stanowi w granicach normy wystarczy zachować obecny sposób bycia, nic nie zmieniać, wyłącznie pilnować i dbać o siebie.

Jak ustalić BMI, jakie jest faktycznie ważne dla określenia prawidłowej wagi ciała? Wzór do owego wyznaczenia jest szalenie prosty. Musimy podzielić masę ciała, która będzie wyrażona w kilogramach, przez wzrost podniesiony do kwadratu, określony w metrach. Uzyskany wynik winien zawierać się na skali między 18,5 a 24,99. Jak będzie poniżej 18,5 oznacza wówczas niedowagę, jeśli jest powyżej 25, to wtedy mówi nam o nadwadze.

Właśnie ów wskaźnik powinien być dla pań miarodajny. Sama masa ciała, to szczątkowa informacja. Wskaźnik pozwala zachować zdrowy rozsądek przy odchudzaniu oraz nie pozwoli się zagłodzić.