Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy to tradycyjne troska masy młodych ludzi. Specyfiki na tą chorobę sporadycznie likwidują problem. Jakie mamy pozostałe pomysły radzenia sobie z tym nieprzyjemnym kłopotem? Bardzo mogą pomóc wizyty u specjalisty. Nie tylko wykorzysta on stosowne specyfiki na wypryski skórne, ale również zastosuje odpowiedni zabieg.

Zalecany jest nieinwazyjny peeling kawitacyjny lub też złuszczanie naskórka kwasami owocowymi. Po takim zabiegu, a szczególnie wtenczas, kiedy się na niego nie zdecydujemy, trzeba używać preparaty posiadające kwas migdałowy. Są to przede wszystkim maści. Zawartość kwasu znajduje się w przedziale od 20% do 15%. Środek taki używamy wyłącznie przed spaniem, wówczas gdy nie eksponujemy swojej cery na działanie promieni UV. Przed aplikacją takiego specyfiku powinniśmy bezwzględnie oczyścić twarz -najlepiej lekką pianką- a później użyć tonik antybakteryjny.

Takie zabiegi nie tylko wyeliminują sebum oraz martwe komórki naskórka, ale również zapobiegną przesuszaniu cery, która w efekcie mogłaby zacząć wydzielać jeszcze więcej sebum. Jeśli chodzi o piankę do mycia, to powinniśmy szczególnie mieć na uwadze to, czy jej drugim składnikiem tuż po wodzie nie jest SLS, czyli Sodium Laureth Sulfae albo SMS czy towar o pokrewnej nazwie. Jest to składnik powodujący spienianie się specyfiku oraz skrupulatne jej oczyszczanie przy równoczesnym ścieraniu warstwy ochronnej. Najlepszym specyfikiem w takim wypadku byłoby ekologiczne mydło, przykładowo kastylijskie albo marsylskie, z czarną albo zieloną glinką, afrykańskie lub srebrowe. To umożliwi łagodne oczyszczenie cery.